İşte mucizevi ekinezya bitkisi ve yararları ⋆ Enteresan-İlginç-Değişik-Yararlı-Bilgiler İşte mucizevi ekinezya bitkisi ve yararları

İşte mucizevi ekinezya bitkisi ve yararları

İşte mucizevi ekinezya bitkisi ve yararları

Ekinezya çok popüler bir bitkidir ve insanlar genellikle grip ve soğuk algınlığı ile mücadeleye yardımcı olmak için alırlar. Ekinezya, papatya ailesinde bir otsu çiçekli bitki cinsidir. Amerikan koni çiçeği olarak da bilinir. Bu bitkinin faydaları, vatandaşlar tarafından oldukça sık araştırılmaktadır. Ekinezya bağışıklık sistemi üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Yapılan 14’ten fazla klinik çalışma Ekinezya’nın sağlığı iyileştirme yeteneğini doğrulamıştır. Aynı zaman bu çalışmalar ekinezya da mevsimsel sağlık için en etkili takviyeler arasında olduğunu göstermektedir. İşte ekinezyanın inanılmaz faydaları!

Ekinezya eczanelerden, sağlık dükkanlarından ve internetten sıvı özler, kurutulmuş ot, kapsüller veya haplar olarak temin edilebilir. Ekinezyayı tavsiye eden uzmanlar, bitkinin bağışıklık sistemini desteklediğini ve soğuk algınlığı, grip ve diğer bazı hastalıklar, enfeksiyonlar ve semptomlarının çoğunu azalttığını söylüyor. Ekinezya uzun ömürlü bir bitkidir. Olgunlaştığı zaman yaklaşık 1-2 fit (30-60 santimetre) uzunluğundadır. Hafif dikenli olup, türüne bağlı olarak koyu pembe ila pembe yapraklarla çevrilidir. Çiçeğin merkezinde sivri ve koyu kahverengi ila kırmızı renkte olan bir tohum başı (koni) vardır.

EKİNEZYANIN FAYDALARI

1. Bağışıklık sistemini güçlendirir
Ekinezya bağışıklık sistemi üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Yapılan 14’ten fazla klinik çalışma Ekinezya’nın sağlığı iyileştirme yeteneğini doğrulamıştır. Aynı zaman bu çalışmalar ekinezyada mevsimsel sağlık için en etkili takviyeler arasında olduğunu göstermektedir.

2. Kızarıklığı ve Şişliği Azaltır
Sistemik şişlik, kızarıklık ve vücuttaki rahatsızlık, sağlıksız bir diyet veya yorucu egzersiz de dahil olmak üzere birçok kaynağa sahip olabilir. Ekinezya tüketmek veya ekinezya esansiyel yağı içeren cilt bakım ürünlerini uygulamak doku tahrişini azaltmaya ve hafifletmeye yardımcı olabilir.

3. Hücre Sağlığını Destekler
Ekinezya tüketmek vücudunuzdaki koruyucu hücrelerin gücünü arttırır.

4. Oksijen Taşınımını Kolaylaştırır
Ekinezya kandaki oksijen seviyesini artırabilir

5. Ağız Sağlığını Destekler?
Ekinezya, adaçayı ve lavanta gibi diğer bitkilerle birlikte kullanıldığı takdirde ağız sağlığı sorunlarına fayda sağlamaktadır.

6. Fiziksel Rahatsızlığı Azaltır
Şehir yaşamı ve teknolojiden uzak birçok yerli halk tarih boyunca ekinezyayı ağrı ve ağrıyı azaltmak için kullanmıştır. Günümüzde araştırma, ameliyat sonrası rahatlığı arttırma potansiyelini göstermiştir.

7. Cilt için faydalı
Ekinezya, lekeleri ve tahrişi önlemek için normal bir cildi (ciddi sorunları olmayan) desteklemektedir. Diğer çalışmalar cildi nemlendirmeye ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olduğunu buldu.

8. Üst Solunum Sağlığını Destekler
Ekinezya, çocuklarda bile üst solunum sağlığını desteklemek için en iyi şifalı bitkilerden biridir.

Etiketler